Bolestivá reakce při endoskopické vyšetření je především dána složitým vinutím střevních kliček. Bolest břicha po vyšetření je daná především rozfouknutím (insuflací) kliček vzduchem nutnému ke přehlednému vyšetření.
Bezbolestné vyšetření je dáno bohatými zkušenostmi lékařů s použitím správného a tím i šetrného vyšetřovacího postupu s použitím nejmodernějších videoendoskopů.
Zklidňující nitrožilní injekce (Dormicum + Fentanyl) - aplikována před každou koloskopií a na vyžádání i před gastroskopií. U 80% pacientů je natolik efektní, že si pacient na průběh vyšetření vůbec nepamatuje. V 18% pociťuje pacient při vyšetření tlak v podbřišku, občasné píchnutí. Vysloveně nepříjemné je vyšetření max. v 1-2%.
Doba trvání vyšetření a reakce pacienta závisí na individuálním tvaru tlustého střeva, předchozích úrazech nebo operacích na břiše i tělesné konstituci pacienta.
Prodloužený efekt léků vyžaduje po vyšetření odpočinek na dospávacím pokoji a odchod v doprovodu druhé osoby (zákaz řízení motorových vozidel na 6-8hod.).
3/ Insuflace (rozfouknutí) kliček střeva oxidem uhličitým (CO2):
Bolest břicha po vyšetření danou především rozfouknutím (insuflací) kliček vzduchem nutnému ke přehlednému vyšetření jsme vyloučili zavedením insuflace oxidu uhličitého (CO2), který se rychleji vstřebává.
POZOR: Výše popsaná analgosedace je pro velmi dobrou toleranci pacientem mnohdy zaměňovaná s celkovou anestezii, která je aplikována především u dětských pacientů v nemocnici, vyžadující tým anesteziologa a sester s odpovídající ARO technikou. Používá se tedy zcela výjimečně.
Gastromedic s.r.o.
Národních hrdinů 183
530 03 Pardubice
Ordinační doba:
Pondělí - pátek 7:15 - 15:00